פרויקטים

רזידנסי

רזידנסי (שהות אמן) של מרכז סוזן דלל הינה תוכנית לתקופה ארוכה, המיועדת ליוצרי מחול עכשווים. הכוריאוגרפים.ות  הנבחרים.ות מוזמנים.ות ליהנות ממרכז סוזן דלל כביתם.ן האמנותי לצורך מחקר ופיתוח יצירה חדשה. היוצרים.ות יזכו לתקופה רציפה של סטודיו בחללי המרכז ולייעוץ מצוות המרכז. התוכנית כוללת שני מסלולי רזידנסי: מסלול קצר המיועד ליוצרים צעירים; או מסלול ארוך המיועד ליוצרים יותר מבוססים.

 

אמנים ברזידנסי: 

עדי בוטרוס

עדי בוטרוס נולד בשנת 1989. למד בסדנת המחול מטה אשר – געתון, ובהמשך ב״מסלול להכשרת רקדנים״ – תל אביב-יפו. הוא ביסס את שמו כרקדן וכוריאוגרף בישראל, וב- 2017 החל להציג את יצירותיו על במות בינלאומיות חשובות, ביניהן שיתוף פעולה מתמשך עם Théâtre de la Ville – Paris ו- Biennale de la Danse – Lyon. יצירותיו, המתמקדות בהיבט של העברת רעיונות מוסריים, מבקשות לחשוף אינטימיות פרפורמטיבית, שפה אותה עדי מפתח מאז יצירתו הראשונה "מה שבאמת מרגיז אותי", עבורה קיבל פרס ראשון בפסטיבל ״גוונים במחול״ 2013. בשנת 2022, עדי בוטרוס קיבל את פרס שר התרבות והספורט ליצירה במחול על גוף עבודותיו. עוד דבר אחד הוצגה לראשונה בספטמבר 2020 במסגרת תל אביב דאנס בגרסה מקוונת בזמן מגיפה, ומיד לאחר מכן על במת .Théâtre de la Ville / des Abbesses – Paris מאז, היצירה ממשיכה לסייר ברחבי העולם.

 

 

 

 

 

השתקפויות, יצירתו החדשה של עדי בוטרוס, נטועה ברצון האמן ליצור במרחבי האישי והמוסרי. היצירה מתמקדת במיתוסים וסמלים מתקופת הרנסאנס באמנות, ברעיון ההתמסרות, ובתפיסה שיופיים נושא ערך הומניסטי. ביצוע של רגעי פולחן ומפגשי גוף אינטימיים מהדהדים את נוכחותם של הנרטיבים הגדולים מן העבר, מעוררים מחשבה על המעבר העכשווי אל עבר היעלמותם של עקרונות אסתטיים שורשיים, ואת עתידנו התרבותי בהיעדרם. השתקפויות מציבה מראה לתולדות האמנות כדי להרהר בממד המוסרי ולשאוף למפגש בין אתיקה לאסתטיקה.

 

 

 

אנאבל דביר

אנאבל דביר היא כוריאוגרפית, פרפורמרית, אמנית קול וסאונד, החוקרת את אומנות המופע החי דרך המתח הקיים בין התפיסה לתחושה ובין הנשמע לנראה. לצד הרכב הנשים שהקימה – W O M E N O F S O U N D S – היא יוצרת פרקטיסים פיזיים-ווקאליים ובוחנת אסתטיקות חדשות הממזגות בין המציאות הנשית לעולמות של פנטזיה. מלחינה בעין כוריאוגרפית-מוסיקלית את התגלמותו של הצליל החי וצורתם הוויזואלית של נופי-קול (soundscapes) משתנים, בכדי להמיר תשוקות, תפיסות ורגשות אנושיים. יוצרת עבודות במה אשר מעמידות את גופו של הפרפורמר כחומר, מסה וסאונד – באמצעות תדרים פלסטיים, אודיאלים-סונורים וחזותיים. אנאבל בוגרת לימודי תואר שני בכוריאוגרפיה ותואר ראשון בהצטיינות דיקאן של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים; ובוגרת התוכנית הדו שנתית לכוריאוגרפיה של מרכז כלים – גוף לעבודה כוריאוגרפית בת-ים. זוכת מלגת DanceWEB לשנת 2018 – פסטיבל ImPulsTanz וינה אוסטריה, ופרסי ההצטיינות בתחום האומנויות מטעם עיריית חולון לשנים 2014 ו-2018. זוכת פרס שר התרבות לשנת 2022. עבודותיה מציגות במסגרות ופסטיבלים שונים בארץ ובעולם: גרמניה, איטליה, קרואטיה, אטלנטה ולוס אנג'לס ארה"ב, ספרד, ליטא, גאורגיה, דנמרק וצרפת. חברה בעמותת הכוריאוגרפים וחברה בארגון קמפ"י – קהילת מחול ופרפורמנס ירושלים.

 

אנאבל כותבת על היצירה שלה, במסגרת תוכנית הרזידנסי:

"במחול-הרוק ושירת הכפר שלנו, שַׁבְנוּ להתלהק ולצבור עוד רְחָמִים אל הכנופייה שאנו. רגע הבחירה, ההכתרה, חוצה את ציר הזמן שלנו שוב. מי תילחם עבורנו, בשבילכן.ם? תלחים את דם ליבה בזהב, חדורת פאתוס, טעונת גאווה; תהפוך היא ללֶשֵׁד עצמותיה מול השלד של עצמה. ובדיוק כאן מתחילים שירים וריקודים של מעשיה המשנעת טקסי קול ופולקלור בהשראת מדינת המזרח של החוף השחור: גֵּאוֹרְגִיָה, וביקום מקביל שמוצאו מן הדמיון. אנו חייבות אֶפּוֹס זה להיסטוריה הכתובה בדם."

 

צרו קשר

מרכז סוזן דלל, יחיאלי 5, תל אביב יפו, 6514946
כרטיסים: 03-5105656 | משרד: 03-5105657 | פקס: 03-5179634 | info@sdc.org.il

הבית של
המחול בישראל

מרכז סוזן דלל חרט על דגלו לקדם, לטפח ולתמוך באמנות המחול העכשווי בישראל

אנו משקיעים מאמצים ומשאבים רבים למטרות אלה ומזמינים אותך לקחת חלק בקידום ופיתוח עולם המחול הישראלי

לחצו כאן לתרומה

סוזן דלל
ניוזלטר