יובל פיק, המרכז הלאומי לכוריאוגרפיה ריליו לה-פאפ - צרפת

עכשיו קוד הטבה 5050
 
>>>>> כתבה השבוע באתר וואלה תרבות
וואלה | תרבות | במה
יובל פיק, מנהל מרכז מחול בצרפת: "בטוח היה מי שעיקם את אפו כשמינו אותי לתפקיד"
יובל פיק, ישראלי שמנהל להקת מחול בצרפת, יצר מופע בהשפעת הפיגוע בפריז, שגרם לו לרצות להמציא המנון צרפתי חדש. ריאיון מיוחד עם האמן לקראת הופעתו במרכז סוזן דלל בסופ"ש הבא במסגרת העונה המשולבת ישראל-צרפת
כתב: שגיא בן נון, צרפת
יום שישי, 12 באוקטובר 2018
לכתבה:  https://e.walla.co.il/item/3191606
 
 Acta Est Fabula (סופה של מערכה)
לאחר המופע שיחה עם האמנים 19 לאוקטובר
 

הקולקטיב נמצא במרכז העיסוק הכוראוגרפי שלי - כיצד הוא נוצר, כיצד הוא מגדיר כל אחד מאיתנו ואת החלל המשותף שאנחנו חולקים. כמי שנולד בארץ וחי בצרפת, אני מקדיש תשומת לב מיוחדת לרעיון של שייכות למקום, לקהילה. בצרפת, אני מאד מסוקרן מהיעדר חיבור לסמלים המשותפים לכלל, כיוון שאני מכיר בצורך הבסיסי שלנו, כיצורים חברתיים, ליצור ולאמץ סמלים. מדוע כה קשה לנו להתאחד סביב הסמלים הקיימים? האם ניתן להמציא אחרים?

ביצירה זו ניסיתי, יחד עם חמשת הרקדנים שלי, ליצור משהו שמאחד אותנו בתור קבוצת רקדנים, משהו בצלמנו, המאפשר בתוכו לחיות את הייחוד של כל אחד. תהליך העבודה שילב חקירה מוזיקלית וכוריאוגרפית. בפן המוזיקלי היה זה חיפוש אחר צלילים ושירים הבונים את הזיכרון הקולקטיבי שלנו, סוג של המנונים, שירים שהותירו בנו עקבות. בפן הכוראוגרפי היה זה חיפוש אחר תנועה פיגורטיבית, סימבולית, שנוצרת סביב מרכז הגוף.

היצירה היא מעין מניפסט של רקדנים השואב את השראתו מהפרקטיקה היומיומית שלנו המחייבת אותנו לרקוד יחד וביוניסון. אני רוצה להתייחס ליחד הזה (ליוניסון) כאל תופעה אורגנית, החותרת לשילוב בין האנרגיות והייחודיות של כל אחד. מבחינתי, יוניסון אינו צריך להביא את היחידים לרצות להיות כאחד אלא להיות שונים יחד. בחרתי בשם העבודה Acta Est Fabula כיוון שהאמרה הזו פירושה סוף של משהו. אווירת סוף. סוף של תקופה. סוף הנעורים. של אדם. של מקום.

 
 
לתשומת ליבכם:
מתאים לגילאי 12 ומעלה
אין כניסה למאחרים
המקומות שמורים עד תחילת המופע
לכניסה מהירה יש להגיע עם אישור ההזמנה מודפס או דרך הסמארטפון ישירות לאולם
תמונת מופע:
תמונת מופע:

תאריכים קרובים

19/10/2018
21:00
אולם דלל
20/10/2018
21:00
אולם דלל
להזמנה ושירות