מרכז סוזן דלל הוא הבית של המחול בישראל. מאז היווסדו בשנת 1989, חרט על דגלו לקדם, לטפח ולתמוך באמנות המחול העכשווי בישראל. המרכז מקדם מטרות. אלה באמצעות מגוון הופעות של להקות ישראליות ובינלאומיות, אירועים ופסטיבלים.

מידי שנה, המרכז מקיים מעל ל-600 הופעות, מאות פעילויות, עשרות תוכניות ושיתופי פעולה בארץ ובעולם אשר מציבים אותו כמרכז מוביל בתרבות הישראלית. באמצעות תוכניות וסדנאות ייעודיות לקהילת המחול ואמנויות הבמה, המרכז מהווה קרש קפיצה לכוריאוגרפים, רקדנים, אמנים רב תחומיים, חוקרים ואנשי תרבות.

מרכז סוזן דלל הוא מוקד עלייה לרגל של תיירות פנים וחוץ והינו אתר התיירות המבוקר ביותר בעיר תל אביב-יפו, עם למעלה מחצי מיליון מבקרים מדי שנה.

בשנת 2010, זכה מרכז סוזן דלל בפרס ישראל, הפרס היוקרתי והמכובד ביותר במדינה.

במתחם מרכז סוזן דלל

מרכז סוזן דלל כולל אולמות מופעים, סטודיואים, חללי חזרות ורחבות פתוחות בהן מתקיימים אירועים ומופעי חוצות. במתחם מסעדה ובית קפה.

המרכז הוא ביתם של להקת מחול בת שבע ותיאטרון מחול ענבל.
bat sheva logo

להקת מחול בת-שבע

להקת מחול בת-שבע נוסדה בשנת 1964 כלהקה רפרטוארית על ידי הברונית בת שבע דה רוטשילד שמינתה את מרתה גראהם כיועצת אמנותית. הלהקה הייתה הלהקה הראשונה, להוציא את להקתה של גראהם עצמה, שביצעה את ריקודיה של הכוריאוגרפית האגדית. במרוצת עשרות שנותיה הראשונות כיהנו בבת-שבע מנהלים אמנותיים ומנהלי חזרות הן מחו"ל והן מתוך הלהקה עצמה. אוהד נהרין מונה למנהל אמנותי בשנת 1990 ושימש בתפקיד זה עד 2018. כמנהל האמנותי במשך שלושה עשורים, ביסס אוהד נהרין את בת-שבע כאחת מלהקות המחול האהובות והמוערכות בעולם.

בת-שבע היא להקה בינלאומית המונה כ- 40 רקדנים בשתי להקות: הלהקה הבכירה ואנסמבל בת-שבע – הלהקה הצעירה; רקדניה מגיעים מן הארץ ומן העולם. להקת בת-שבע היא להקת המחול הגדולה בישראל והיא מקיימת כ-220 הופעות בשנה ללמעלה מ-100,000 צופים. להקת בת-שבע היא להקת בית במרכז סוזן דלל בתל אביב-יפו.

Inbal logo

המרכז האתני הרב תחומי ענבל

להקת מחול תיאטרון ענבל נוסדה בישראל ב-1949 על ידי הרקדנית והכוריאוגרפית זוכת פרס ישראל, שרה לוי-תנאי ז"ל, כדי להמשיך את המסורת העשירה של תרבות יהודי תימן ולשלב אותה ביצירה מודרנית עכשווית. הלהקה החלה לעבוד באופן מסודר בשנת 1950, וכונתה “הלהקה המזרחית של שרה לוי”. הלהקה הופיעה במושבים, קיבוצים וישובים אחרים בארגונו של המרכז לתרבות של ההסתדרות.

המרכז האתני הרב תחומי נוסד מתוך צורך בכיבוד מסורות אתניות מגוונות, במדינה שתושביה מהווים פסיפס של מקורות אתניים שונים. המרכז האתני ממשיך את הפרויקט בו החלה שרה לוי תנאי המייסדת המיתולוגית של להקת ענבל. במסגרת הפעילויות של המרכז מגוון רחב של אירועים, מופעי מוזיקה ומחול, ערבי ספרות ועד תערוכות וידאו ארט והקרנות סרטים.

חזון

לטפח, לתמוך ולקדם את אמנת המחול העכשווי על כל סגנונותיו בישראל, ולתמוך להעלות מופעי מחול איכותיים ביותר של כוריאוגרפים, קבוצות ולהקות מחול ישראליות ובינלאומיות, על ידי טיפוח היצירה החדשה ומסגרות חדשות להצגתם, המשרתים את קהילת המחול והקהל הרחב, במימד המקומי, הלאומי והבינלאומי.

צרו קשר

מרכז סוזן דלל, יחיאלי 5, תל אביב יפו, 6514946
כרטיסים: 03-5105656 | משרד: 03-5105657 | פקס: 03-5179634 | info@sdc.org.il

הבית של
המחול בישראל

מרכז סוזן דלל חרט על דגלו לקדם, לטפח ולתמוך באמנות המחול העכשווי בישראל

אנו משקיעים מאמצים ומשאבים רבים למטרות אלה ומזמינים אותך לקחת חלק בקידום ופיתוח עולם המחול הישראלי

לחצו כאן לתרומה

סוזן דלל
ניוזלטר